ERMENEK KEÇİ TULUM PEYNİRİ
ERMENEK KEÇİ TULUM PEYNİRİ

ERMENEK KEÇİ TULUM PEYNİRİ (dcu2018556)

Marka : GURMEPARK
Fiyat : ₺49,50(KDV Dahil)
₺49,50 'den başlayan taksitlerle

Ermenek Tulum Peyniri 500Gr

İç Anadolu bölgesinde yaygın olarak ve sevilerek tüketilen bir peynir çeşididir. Doğal süt kokusu ve orta derecedeki tuzu ile tulum peyniri sevenler için vazgeçilmez bir lezzettir. Tamamen yağlı sütten yapılan Ermenek Tulumunu severek tüketeceksiniz. 

mağaralarda bekletilerek lezzetlenmesi sağlanıyor. Toros dağlarının obruklarında yapılan bu özel peynir, mağaraların mikroflora yapısından kaynaklı oldukça özel bir lezzete sahip. Oğlak derisinde beklemesi de eşsiz lezzetinin en önemli ayrıntısı. Oğlak derisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış mucizevi bir koruma olgunlaştırma özelliğine sahip.

:
Doğal alanlarda beslenen koyun ve keçi sütünden üretilir. Mayalama için doğal şirden mayası kullanılır. Mayalanan ve kıvamına getirilen peynir hakiki tüylü koyun derisinden yapılan tulumlara sıkıştırılarak doldurulur. Divle Obruk peyniri gibi hazırlanır, yalnızca mağarada değil soğuk hava depolarında dinlendirilir. Dinlendirme ve olgunlaşma süresi boyunca aralıklar ile yönleri değiştirilerek tamamen olgunlaşması beklenir. Yöresinde üretilen sütün kokusu ve lezzetini barındıran bu peynire bayılacaksınız.