Hikayemize en başta acaba bizim gibi, doğru beslenmeye inanmış, en azından kendini inandırmak isteyen kaç kişi bulabiliriz diye başladık. Hikayemiz diyoruz, çünkü kelime karşılığı bizim için yaşanması ihtimal dahilinde olandı sadece. Biz de bu ihtimale tutunarak sağlık arayışımıza başladık.

2009 yılının ekim ayında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin o zamana kadar yapmadığı bir proje ortaya çıktı. Ankara Yenimahalle Belediyesi ile ortaklaşa kurulacak bir sağlık merkezinin temeli atıldı Çayyolu bölgesinde. Sağlık merkezi dediysek, sağlık ocağı gelmesin aklınıza :) Hastalandıktan sonra gidilecek değil, hasta olmamak adına tercih edilmesi gereken bir merkezdi. Doğal Çiftlik Ürünleri’nin serüveni böylelikle başlamış oldu.

Başta Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin üretmiş olduğu doğal ve katkısız ürünlerin satışıyla başlasak da, artan talepler üzerine hemen yardıma diğer Ziraat Fakültelerini çağırdık. Bizleri kırmayıp desteklerini satış merkezimize yolladıkları doğal ürünlerle gösterdiler. Derken Köy Kooperatifleri Birlikleri, Tarım Kredi Kooperatifleri ve “biz de güzel bir yaşamı hak edenleri destekliyoruz” diyen tüm organik ve katkısız üretim yapanlar iş ortaklarımız oldu.

Yetmedi, 2012’de Çankaya’nın Or-an bölgesinde, 2016’da Yaşamkent bölgesinde açılan şubelerimizle Ankaralının sağlık talebine karşılık vermeye çalıştık. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin, sağlıklı nesiller yetiştireceğinin farkındaydık. Daha fazlası değil, daha iyisi, daha kalitelisi dedik. Doğal yaşam arayışımızdan vazgeçmedik, niyetimiz de yoktu zaten :)

Sonuç olarak geldiğimiz noktada arkaya dönüp baktığımızda, çokça bilgi birikimi ve deneyim, birçok dost ve en önemlisi bizleri takdir eden mutlu, sağlıklı ve gülen yüzler bulduk. Organik ürünler bu yüzden “pahalı” sevgili dostlarımız. Sağlıklı, mutlu gülebilmek pahalı bir eylemdir, herkes cesaret edemez. Siz, siz olun vazgeçmeyin sağlık arayışından.

 

Ne de olsa SAĞLIK güzel şey...

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR